Skoči na glavno vsebino

Okolje, narava ima velik vpliv na razvoj otroka, saj jim daje svež zrak, v katerem se lahko prosto gibljejo. Bivanje v naravi, v gozdu ima zanje številne koristi.

Gozd vpliva na otroška čutila in preko čutil na vsa področja otrokovega razvoja (govorne funkcije, senzorično, motorično). Več kot se otrok giblje, več čutnih zaznav vzpostavijo njegovi možgani.

Zato smo se v naši skupini odločili, da bomo načrtno vsaj enkrat na teden obiskali gozd in ga spoznavali v vsej njegovi lepoti, čutnih izkušnjah in naravnih  materialih. Obiskala sta nas gozdar (Vojko J.) in lovec (Štefan L.), ter nam podrobneje povedala, prikazala kakšne naloge, funkcije imata v gozdu. Nabirali smo liste, gozdne plodove, prepoznavali drevesa, se naučili bontona v gozdu, raziskovali gozdna tla, posadili plodove v lončke, naredili številne poizkuse (Ali drevesa dihajo? Odtis skorje v plastelin.), v gozdu prebrali pravljico, preplezali marsikatero oviro v gozdu. Naša igralnica je postala naš drugi gozd, saj smo ves naravni material, ki smo ga  prinesli iz gozda razstavili in plastificirali v igralnici.

fotografije

Orodna vrstica za dostopnost